علاقه مندی (0)
0
با ما تماس بگیرید
۶۶۴۱۴۰۴۰ (۰۲۱)

سوالات متداول و پرکاربرد کاربران

سوالات پرتکرار

 

چرا رایابوک؟

با توجه به اینکه میدان انقلاب تهران تنها عرضه کننده جامع کالاهای صنعت کتاب و محصولات مربوطه است، تهیه اقلام موردنظر مشتریان خصوصا خریداران شهرستانی بسیار دشوار است و هزینه های گزافی را به مشتری تحمیل می کند.امروزه بدلیل فقدان دسترسی مناسب، متمرکز بودن صنعت کتاب در میدان انقلاب تهران و فاصله زمانی زیاد بین نمایشگاه ها، خرید کتاب به نوعی چالش مبدل شده است. وجود نداشتن منابع اطلاعاتی جامع و بروز باعث شده پیدا کردن اطلاعات کتاب (عنوان-مولف-ناشر) از طرفی و جمع آوری آنها از ناشران پراکنده از طرف دیگر با دشواری صورت گیرد و متقاضیان بدنبال راههای ساده تری برای تهیه کتابهای خود باشند. در همین راستا رایا تمام همت خود را به کار بسته تا بتواند سریع ترین،قوی ترین و جامع ترین شبکه توزیع کتاب را در اختیار مردم قرار دهد و با خدمات متمایز نسبت به رقبا سهولت در تهیه کتاب را فراهم آورد.

 

آیا همه کتابهای بازار را می توان از رایابوک تهیه کرد؟

با توجه به اینکه رایا در همه رشته ها سطوح و ژانرهای متعدد فعالیت می کند، می تواند تمامی عناوین کتابهای بازار را تهیه و در اختیار کاربران و خریداران قرار دهد. کتابهای نایاب، کمیاب و چاپ تمام که روی سایت رایا فعال هستند نیز از ناشر، پخش های مربوطه و حتی کتابفروشی هایی که ممکن است کتاب را موجود داشته باشند چک می شود و در صورتی که در بازار موجود باشد با قیمت پشت جلد در اختیار کاربران عزیز قرار خواهد گرفت.

 

آیا دسترسی به خدمات ارائه شده از سوی رایابوک فقط از روی سایت امکان پذیر است؟

رایا به دو سیستم فروش اینترنتی و فروش تلفنی مجهز است که فروش تلفنی منحصرا برای کاربران تهرانی تعبیه گردیده، اما سایت رایا در سطح گسترده تر بصورت پستی جوابگوی متقاضیان سراسر کشور و حتی خارج از کشور می باشد.

 

آیا برای ثبت سفارش حتما باید روی سایت ثبت نام انجام داد؟ حتما باید ایمیل داشته باشم؟

صرف نظر از سفارشات فوری که در قسمت فروش تلفنی رایا رسیدگی می شود، بقیه سفارشات بایستی حتما روی سایت رایا ثبت گردد و همه مراحل سفارش و مدت زمان مشخص شده طی شود.(رایا سعی کرده نحوه سفارش روی سایت را بسیار راحت و سریع تعبیه کند که حتی کاربرانی که عادت به خرید اینترنتی ندارند نیز بتوانند سریع و براحتی ثبت سفارش کنند.)

داشتن ایمیل فعال جهت ثبت سفارش روی سایت الزامی است.

 

آیا هزینه سفارش را فقط از طریق رمز دوم(خرید اینترنتی) می توان پرداخت؟ آیا می توان هزینه را در هنگام تحویل کتاب پرداخت کرد؟

فقط سفارشات تلفنی که بصورت پیک در سطح تهران انجام می پذیرد به شکل پرداخت در محل امکان پذیر است (چه بصورت تلفنی ثبت شود، چه روی سایت)

اما برای پرداخت هزینه سفارش روی سایت 4 راهکار وجود دارد.

  1. پرداخت اینترنتی (روش متعارف پرداخت بصورت خرید از روی سایت با استفاده از رمز دوم کارت)
  2. کارت به کارت (انتقال کارت به کارت وجه به یکی از کارت های رایا و همچنین اعلام شناسه واریز، تاریخ پرداخت، مشخصات کارتی که وجه به آن پرداخت شده، 4رقم آخر کارت پرداخت کننده و مبلغ پرداخت شده از طریق ایمیل یا تلفن).

 

 شماره کارت کتاب رایا جهت انتقال وجه:

بانک آینده به نام سید ابراهیم جعفری

شماره کارت: 6362141122556559

    گزینه ای تحت عنوان  درگاه پرداخت اینترنتی رایابوک وجود دارد. شما با استفاده از این روش می‌توانید مبلغ پرداختی را خودتان وارد کرده و پرداخت را انجام دهید. توجه داشته باشید که بعد از پرداخت       مراتب را بصورت ایمیل و یا تلفنی به کتاب رایا اطلاع دهید.

 

آیا قیمت کتابهای روی سایت همان قیمت پشت جلد است؟

کلیه محصولات عرضه شده در سایت رایا با قیمت پشت جلد (قابل استعلام از سوی ناشر) بفروش می رسد و رایا هیچ دخل و تصرفی در قیمت کتابها ندارد.

 

نحوه محاسبه هزینه ارسال به چه شکل می باشد؟

هزینه ارسال مجموع هزینه آماده سازی، بسته بندی و تعرفه پست را شامل می شود که بر اساس وزن مرسوله محاسبه میگردد.

هزینه ارسال سفارشاتی که بصورت پیک ارسال می گردد بسته به اینکه روی سایت ثبت گردد و یا اینکه تلفنی باشد مشخص میشود.

 

نحوه رسیدگی به سفارشات به چه ترتیبی است؟

سفارشات پس از قرار دادن کالاهای درخواستی در سبد خرید و طی مراحل سفارش و پرداخت در مرحله رسیدگی قرار می گیرد.

کالاهای درخواستی طی 1تا2 روز کاری تهیه می شود (اگر تهیه کتابها به بیشتر از 2روز زمان نیاز داشته باشد، مسئول مربوطه با مشتری تماس گرفته و مشتری می تواند سفارش را مسترد کرده و یا در انتظار کامل شدن آن بماند).

به این ترتیب سفارش در مرحله ارسال قرار می گیرد که بسته به نحوه ارسال انتخابی از سوی مشتری تا 7 روز متغیر است.

در آخر کد رهگیری پست بصورت ایمیل در اختیار کاربران محترم قرار می گیرد.

 

آیا قیمت کتابها پس از ثبت سفارش تغییر می کند؟

درصورتی که کتاب سفارش داده شده در انبار رایا موجود نباشد این امکان وجود دارد که بعد از تهیه کتاب قیمت آن توسط ناشر افزایش یا کاهش داشته باشد.

 

سفارشاتی که افزایش یا کاهش قیمت دارند به چه شکلی اقدام می شوند؟

پس از تهیه مجدد کتاب در صورت تغییر قیمت، نرخ جدید به مشتری اعلام می شود. در صورت کاهش قیمت ماوتفاوت آن به حساب کاربری مشتری مسترد می شود که مشتری می تواند از آن برای خرید کتاب و یا استرداد به حساب بانکی ایشان استفاده کند. در صورت افزایش قیمت، مشتری بایستی هزینه افزایش یافته را از طریق یکی از 3راهکاری که برای پرداخت مشخص شده مجددا واریز نماید.

 

انصراف از سفارش (کنسل کردن) به چه شکلی صورت می گیرد؟

تمامی سفارشات تا قبل از پرداخت تایید نشده می باشد و در صورت پرداخت نکردن هزینه آن تا 24 ساعت پس از ثبت سفارش مسترد می شود. سفارشاتی که پرداخت آنها تایید شده است را نیز می توان مسترد کرد(گزینه ای در حساب کاربری تحت عنوان استرداد سفارش موجود است). البته این استرداد جریمه 17 درصدی کسر از هزینه پرداخت شده را بدنبال دارد.

 

سفارشاتی که بصورت کامل تهیه نمی شود(کتاب چاپ تمام بوده یا به هر دلیلی امکان تهیه آن وجود ندارد) به چه شکلی اقدام و محاسبه می شود؟

اگر تمامی اقلام سفارش داده شده موجود نباشد و یا برای رایا امکان تهیه آن نباشد، تمامی هزینه پرداختی به حساب مشتری مسترد می شود.

سفارش پس از تایید شدن پرداخت ابتدا از ناشر و پخش هایی که ناشر کتاب را در اختیارشان قرار داده چک می شود و در صورت پیدا نشدن کتاب رایا از سایر مراکز توزیع و حتی فروشگاه ها برای تهیه کتاب اقدام میکند که در صورتی که حتی یک جلد از کتاب در پخش ها و کتابفروشی هایی که طرف حساب رایا هستند موجود باشد، تهیه می شود.

 

اگر در زمان تحویل بسته پستی هیچکس در آدرس نباشد چه اتفاقی می افتد؟

پست برای تحویل هر بسته 2بار به محل مراجعه می کند. پس اگر یک بار برای تحویل گرفتن مرسوله خود در آدرس حضور نداشته باشید، پست یک بار دیگر هم مراجعت خواهد کرد. اگر باز هم تشریف نداشته باشید، بسته به اداره پست همان شهر یا منطقه مرجوع می شود و تا مدت مشخصی می توانید با مراجعه به اداره پست بسته را تجویل بگیرید. در غیر اینصورت مرسوله به رایا مسترد شده و جهت ارسال مجدد بایستی هزینه ارسال مجددا پرداخت شود.

 

کتاب کی بدستمان می‌رسد؟

ارسال کتاب قالبا فردای روز ثبت سفارش انجام می‌پذیرد. با این حال در ایام مختلف سال ممکن است تا 2 روز کاری به طول انجامد. کاربران عزیز می‌توانند از طریق تلفن و ایمیل و پشتیبانی آنلاین سایت پیگیری سفارش خود را انجام دهند.

تحویل اکسپرس: این خدمت جدید صرفا برای عزیزان ساکن در مناطق 22 گانه تهران است و تحویل کتاب در همان روز ثبت سفارش انجام می‌شود.

نکته:تحویل اکسپرس برای سفارشاتی است که تا ساعت 7 عصر ثبت می‌گردد و بدیهی است که از هزینه ارسال بیشتری برخوردار است.

در نظر داشته باشید ساعت کاری موسسه 9 الی 18 می باشد و سفارشاتی که بعد از این بازه زمانی ثبت می گردد پیگیری آن به روز کاری بعد موکول می گردد.

 

امکان تغییر قوانین توسط رایابوک و حق اصلاح آن در هر زمانی برای رایا محفوظ است.