علاقه مندی (0)
0
با ما تماس بگیرید
۶۶۴۱۴۰۴۰ (۰۲۱)
0

نون نوشتن

وضعیت محصول : قابل تهیه
قیمت برای شما: 380,000 ریال

مشخصات محصول انتخابی شما

توضیحات محصول

نون نوشتن مجموعه‌ی یادداشت‌های محمود دولت آبادی است که در مدت ۱۵ سال یعنی از ۱۳۵۹ تا ۱۳۷۴ به رشته تحریر درآورده است.

او که بزرگترین و نامدارترین نویسنده‌ی معاصر کشور است در کتاب خود صادقانه اعتراف می‌کند که برای تغییر و یا تحریف آنچه در یادداشت‌های خود و اندیشه‌هایش داشته، هیچ کوششی نکرده است. کتاب او روایت‌هایی بی‌پرده از حواشی زندگی و نگارش رمان‌های کوتاه و بلندش با مخاطبان همیشگی‌اش دارد.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:«ضروری است برای خواننده این یادداشت‌ها به تصریح بگویم که من در زندگانی ادبی‌ام هیچ استادی نداشته‌ام و در آینده، به خصوص پس از مرگم هیچ یک از کسانی که امروزه به نحوی خود را کبّاده کش ادبیات معاصر حساب می‌آورند، حق ندارند برای من و در مرگ من اشک تمساح بریزند، چون هم الان از تصور آن دروغ تازهایی که به خلائق خواهند گفت، احساس چندش و نکبت می‌کنم.»

دولت آبادی همچنین در یادداشت‌های روزهای آغاز کتاب « روزگار سپری شده مردم سالخورده » می‌نویسد:«شاید اگر درگیر و دچار نوشتن روزگار… نمی‌شدم، روزگار مرا در می‌نوشت! و شاید می‌خواستم پاسخی به بودگاری خود بدهم… من در آستانه‌ی نوشتن روزگار سپری شده … دچار چنین حسی بودم: واتکانیدن خود از چرکابه‌هایی که روحم را در خود گرفته اند…»

دوست دارید بدانید که بزرگترین و پرخواننده‌ترین رمان‌های سال‌های اخیر در چه شرایطی نوشته شده‌اند؟ در ذهن یک نویسنده بزرگ چه می‌گذشته است؟ چطور یک استاد مسلم داستان نویسی معاصر بدون هیچ آموزشی، چنین شگفتی‌هایی را خلق کرده است؟نون نوشتن ,  به این سؤال‌ها پاسخ خواهد داد.

 

 17688

 

نمایش بیشتر
نمایش کمتر

مشخصات فنی

  • 410 g
  • چشمه
  • محمود دولت آبادی
  • رقعی
  • 9789643625283
  • 216

لیست نظرات

تا کنون نظری ارسال نشده است.

شما هم می توانید درباره این کالا نظر بدهید

امتیاز:

محصولات مرتبط