تلفن پشتیبانی :
(۰۲۱)۶۶۴۱۴۰۴۰
0


منشا کیهان

کد محصول : 20462
وضعیت
قابل تهیه
وزن: 410 g

مازیار

مشاهده تمامی کتاب های این انتشارات

استیون ایلز

مشاهده تمامی کتاب های این مولف

حسن فتاحی

رقعی

9786006043265

312

خرید
+
قیمت محصول 160,000 ریال
قیمت نهایی

طي قرون متمادي شناخت انسان از آسمان به طور مستمر دستخوش تحول و تکامل بوده و آرام آرام بشر توانسته مرز ميان نگرش علمي و غير علمي را از هم تميز دهد. آسمان، و در معنايي وسيعتر، جهان هستي چه در گذشته و چه حال و چه در آينده جز لاينفک و تاثيرگذار زندگي انسان محسوب شده و ميشود.
اين کتاب يکي از سري کتاب هاي «جهان اخترشناسان» است که طي سالهاي اخير در سطح بين المللي توسط انتشارات اشپرينگر چاپ شده است.چاپ کتاب هايي از اين دست موجب ارتقا دانش عمومي نجوم در ميان عامه ي مردم در بسياري از کشورها شده است و انتشارات مازيار هم با چاپ ترجمه ي اين سري در ايران، گامي بزرگ در راستاي اعتلاي علم و دانش برميدارد.
نويسنده ي کتاب يکي از اعضاي هيات علمي بخش فيزيک و ستاره شناسي دانشگاه کارديف انگلستان است. دور از انصاف نيست اگر بگوئيم اين اخترشناس خوش ذوق و قريحه، با تکيه بر دانش بالا و سابقه ي تدريس درخشان، کتاب را در نهايت دقت و هنرمندي به رشته ي تحرير در آورده است. کتاب در حالي که جديدترين تحقيقات اخترشناسي را عرضه ميدارد، همزمان به شکل هنرمندان هاي مشکلات و موفقيت ها و مسير علمي را که اخترشناسان طي کرده اند را نيز بيان ميکند. به ويژه آنکه رويکرد کتاب اخترشناسي رصدي است.
کتاب از چهار بخش اصلي تشکيل شده است: بخش اول به منشاء سيارات و چگونگي شکل گيري آنها مي پردازد و بعد از بيان يک گزارش علمي تاريخي پيرامون سيارات، نظريات نوين علمي درباره ي چگونگي شکل گيري منظومه ي شمسي را بيان ميکند و پس از آن بحث بسيار نوپا و پوياي سيارات فراخورشيدي را مطرح کرده و چگونگي يافتن سيارات پيرامون ديگر ستاره ها را شرح ميدهد. چه بسا در اين تحقيقات مهيج روزي پاسخ اين سوآل مهم را بيابيم که «آيا در کيهان تنها هستيم؟»
بخش دوم کتاب به بررسي ماهيت و تحول ستارگان ميپردازد و خوانندگان را از نظر علمي با آن نقطه هاي نوراني که هر شب بالاي سر ميبينند آشنا ميکند. ستارگان از چه چيزي تشکيل شده اند، از کجا آمده اند، پايان کارشان چگونه خواهد بود؟ در اين بخش با زباني ساده و شفاف درمييابيد که منبع انرژي ستارگان از کجا تامين ميشود؟ پاسخ اين سوآلات را در اين بخش خواهيد يافت.
بخش سوم، بررسي تکامل کهکشان هاست. کهکشان ها مانند مجتمع هاي مسکوني در انواع و اندازه هاي مختلف هستند که ستارگان در آنها سکني گزيده اند. در اين بخش سفري علمي و خيال انگيز از خانه دوست داشتني خودمان يعني کهکشان راه شيري به کهکشان هاي دور دست خواهيم داشت و با ساختار، ويژگي ها و طبقه بندي آنها و تاثير شگرفشان در ارتقا شناخت علمي ما از کيهان آشنا خواهيم شد.
بخش چهارم و پاياني کتاب به مبحث پرمخاطره و سوآل برانگيز کيهان شناسي اختصاص دارد، کيهان شناسي بخش جذابي از دنياي ستاره شناسي است که در پي پاسخگويي به سوآلاتي درباره ي کل جهان هستي است. از چگونگي وجود کيهان گرفته تا پايان آن. کيهان شناسي گاهي آن چنان با رياضيات پيچيده در هم مي آميزد که بزرگترين رياضيدانان و فيزيکدانان را به مبارزه مي طلبد و گاهي عميقاً با فلسفه به عنوان نابترين محصول انديشه ي انسان خردمند پهلو به پهلو ميزند. دنياي کيهانشناسي تفرجگاه اذهان متفکرين، فلاسفه و دانشمندان از دوران باستان تا به امروز بوده است.


متن نقد و بررسی شما (اجباری)
کد امنیتی
کد امنیتی را در زیر وارد کنید