تلفن پشتیبانی :
(۰۲۱)۶۶۴۱۴۰۴۰
0


دموکراسی غیر انتخابی و تفکیک قوای جدید

کد محصول : 20976
وضعیت
قابل تهیه
وزن: 450 g

خرسندی

مشاهده تمامی کتاب های این انتشارات

فرانک ویبر

مشاهده تمامی کتاب های این مولف

علی اکبر گرجی ازندریانی

وزیری

9786001145018

279

خرید
قیمت محصول 500,000 ریال
قیمت نهایی

دموکراسی غیر انتخابی و تفکیک قوای جدید نوشته فرانک ویبر ترجمه شده توسط علی اکبر گرجی ازندریانی منتشر شده توسط خرسندی  خرید اینترنتی کتاب,تهیه ,ارسال کتاب, پیک کتاب, برای اطلاعات بیشتر با شماره 66414040-021 تماس بگیرید.

دموکراسی غیر انتخابی و تفکیک قوای جدید

پرسشی که کتاب حاضر پیش روی ما می نهد این است که آیا مردم­سالار بودن نظام حکمرانی مستلزم انتخابی بودن همه نهادها و مقامات سیاسی-اداری است؟ پاسخ نویسنده کتاب به این پرسش منفی است، زیرا از دیدگاه او اغلب سیاست­مداران منتخب فاقد کفایت سیاسی لازم برای برخورد با موقعیت­های پیچیده مدیریتی هستند و همین بی خردی می تواند سرنوشت نظام­های مردم­سالار را با آسیب پوپولیسم و استبدادگرایی روبرو کند.

از این رو، حضور نیروهای متخصص غیرمنتخب در نهادهای انتخابی نقطه قوتی برای مردم سالاری است و می تواند به تحکیم مشروعیت و تقویت کارآمدی آن منتهی شود.  از منظر نویسنده، ظهور نهادهای غیرمنتخب، در نهایت به ظهور شهروندان پرسش­گر، تفکیک قوای جدید، تقویت و اصلاح دموکراسی می انجامد. گرچه، بهره­گیری از دانش و تجربه نخبه­هایِ ناگزیده فواید پرشماری برای اداره عمومی دارد، اما سپردن شاهرگ­های مدیریتی به غیرمنتخبین خیانت به دموکراسی محسوب می شود. از این رو، نباید در به کارگیری نیروهای غیرمنتخب راه افراط پیمود و اراده آنها را جایگزین اراده مردم ساخت.

20976


متن نقد و بررسی شما (اجباری)
کد امنیتی
کد امنیتی را در زیر وارد کنید