تلفن پشتیبانی :
(۰۲۱)۶۶۴۱۴۰۴۰
0


مقدمه ای بر جهان بینی اسلامی (4) : انسان در قرآن

کد محصول : 24769
وضعیت
قابل تهیه
وزن: 140 g

صدرا

مشاهده تمامی کتاب های این انتشارات

استاد مرتضی مطهری

مشاهده تمامی کتاب های این مولف

رقعی

9789645600950

86

خرید
+
قیمت محصول 60,000 ریال
قیمت نهایی

مقدمه ‏ای بر جهان بینی اسلامی " مجموعه‏ ای است مشتمل بر شش جلد، و آخرین اثر نگارشی متفکر شهید استاد مطهری می‏ باشد. طرحی که استاد شهید برای‏ این کتاب در نظر داشتند شامل هفت جلد می‏ شد که عناوین آنها به این شرح‏ است:
انسان و ایمان، جهان بینی توحیدی، وحی و نبوت، انسان در قرآن‏، جامعه و تاریخ، امامت و رهبری، زندگی جاوید یا حیات اخروی؛ ولی با شهادت آن متفکر گرانقدر به دست منافقان، این طرح به انجام نرسید و استاد شهید فرصت نگارش جلد ششم این مجموعه یعنی " امامت و رهبری " را نیافتند ولی پس از شهادت آن بزرگوار مجموعه ‏ای از سخنرانی ها و یادداشت های ایشان در این با ، توسط " شورای نظارت بر نشر آثار استاد شهید " تحت عنوان " امامت و رهبری " منتشر شد که علاقمندان می‏ توانند کتاب مذکور را بجای جلد ششم این مجموعه مطالعه نمایند.
انگیزه استاد شهید از نگارش این کتاب، بیشتر رفع شبهات و نمایاندن انحرافات فکری‏ ای بوده است که در آن زمان توسط برخی‏ گروه ها اعم از مذهبی و غیر مذهبی تبلیغ می‏ شد و البته این شبهات و انحرافات، اختصاص به زمان خاصی ندارد و در هر زمانی می‏ تواند مطرح باشد.
این کتاب همچون دیگر آثار استاد شهید از بیانی ساده و روان و نثری شیوا برخوردار است، و شاید از آن جهت که استاد عنایت داشته‏ اند که این‏ کتاب برای اقشار بیشتری قابل استفاده باشد، سادگی و روانی عبارات‏ بیشتر رعایت شده است. همچنین چنانکه از نام این کتاب بر می‏ آید، مطالب‏ این کتاب در بیشتر موارد به اختصار بیان شده ‏اند تفصیل اکثر این موارد را در دیگر آثار آن بزرگوار باید جستجو کرد.


متن نقد و بررسی شما (اجباری)
کد امنیتی
کد امنیتی را در زیر وارد کنید