تلفن پشتیبانی :
(۰۲۱)۶۶۴۱۴۰۴۰
0


ریاضی و آمار 11

کد محصول : 33173
وضعیت
قابل تهیه
وزن: 380 g

مشاوران آموزش

مشاهده تمامی کتاب های این انتشارات

جعفر صادق کوشش

مشاهده تمامی کتاب های این مولف

رحلی

9786002180681

136

خرید
+
قیمت محصول 200,000 ریال
قیمت نهایی

گزیده ای از کتاب ریاضی و آمار 11

یاد آوری منطق: 

همانگونه که به تغریف و تغبیر منطق در سال گذشته آشنا شدید، منطق در لغت: به معنی «آنچه به گفته در آمده» است و معمولا آن را به معنی «بررسی استدلال ها« تعبیر میکنند. 

کاربرد منطق: تشخیص اعتبار و استدلال ها است. 

مفهوم منطق: منطق روش درس فکرکردن است و با تکیه بر این معنی میتوان ادعا کرد که منطق دانان و افرادی که با منطق مانوس ترند بسیار کمتر از دیگران در استدلال ها اشتباه میکنند. منطق در گذشته شاخه ای از فلسفه بود اما امروزه در ریاضیات و علوم رایانه ای نیز ا آن استفاده میشود.

مطق ریاضی: از میان انواع مختلف منطق و کاربردهای آن ، در این فصل از این کتاب با منطق ریاضی که شاخه ای از ریاضیات است و به بیان ریاضی گونه (ریاضی وار) منطق می پردازد، آشنا میشویم.

نکته: اگر ریاضیات را به عنوان یک زبان برای انتقال مفاهیم و اطلاعات در نظر بگیریم، منطق ریاضی ، دستور این زبان خواهد بود.

گزاره:

در بین جملاتی که در این دستور زبان اشاره شده از آنها استفاده میکنیم، جملات خبری از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردارند و به خصوص راست و دروغ (صدق و کذب) یا درستی و نادرستی این خبرها برای ما و مخاطب ما اهمیت دارد.درمنطق ریاضی به هر جمله خبری که بتوانیم در حال حاضر یا در آینده دقیقا دو ارزش راست یا دروغ (درست یا نادرست) را به آن نسبت یک گزاره گفته میشود.

نکته: جمله های غیر خبری مانند«کجا می روی؟» یا «چه هوایی دلگیری» و همچنین جمله های خبری که میتوانیم ارزش آنها را تعیین کنیم مانند: «درس ریاضی سخت تر از درس عربی است.» گزاره محسوب نمیشود.

قرار داد مهم: ارزش راست را معادل درست و ارزش دروغ را معادل نادرست در نظر بگیریم.

 

برای خرید کتاب جامعه شناسی پایه 11 کلیک کنید.

 


متن نقد و بررسی شما (اجباری)
کد امنیتی
کد امنیتی را در زیر وارد کنید