تلفن پشتیبانی :
(021)66414040
0


بودجه ریز کاربردی در ایران

کد محصول : 36536
وضعیت
قابل تهیه
وزن: 1150 g

شرکت تعاونی کارآفرینان فرهنگ و هنر

مشاهده تمامی کتاب های این انتشارات

علیرضا فرزیب

مشاهده تمامی کتاب های این مولف

وزیری

9789648742534

772

خرید
+
قیمت محصول 300,000 ریال
قیمت نهایی

کتاب حاضر در چارچوب مجموعه مطالعات مربوط به بودجه ریزی در ایران به نظر خواهی از دست اندرکاران بودجه ریزی راجع به مسائل و مشکلات بودجه ریزی کشور اختصاص دارد. نکاتی درباره شیوه اجرای کار، ملاک انتخاب دست اندر کاران و نوع پرسش ها در ذیل آورده شده است.

  1. در این بررسی دیدگاه های عده ای از مسئولان دست اندر کار تهیه، تصویب و اجرای بودجه اخذ شده است. زمان این نظر خواهی سال 1384 تا 1386 است.
  2. در تهیه بودجه، دیدگاه های معاون اقتصادی و هماهنگی برنامه و بودجه، مدیر کل دفتر اقتصاد کلان سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و معاون هزینه وزارت امور اقتصادی و دارایی از طریق مصاحبه تفضیلی اخذ شده است.
  3. در تصویب بودجه، دیدگاه های ده نفر از نمایندگان دوره ششم مجلس شورای اسلامی از طریق مصاحبه تفصیلی اخذ شده است.
  4. در فصل اجرا و نظارت دیدگاه های 18 نفر از روسای سازمان های مدیریت و برنامه ریزی استان ها از طریق مصاحبه تفصیلی اخذ شده است.
  5. مصاحبه ها حول چهار محور تهیه سند بودجه، رسیدگی و تصویب بودجه در مجلس شورای اسلامی، اجرا و نظارت برآن به عمل آمده و پرسش ها بر اساس شش مطالعه انجام شده در دفتر مطالعات برنامه و بودجه با محوریت بودجه ریزی در ایران طرح شده است.
  6. در پیوست ها، مشخصات افرادی که دیدگاه های آنان از طریق مصاحبه تفصیلی اخذ شده، آمده است.
  7. از آن جا که پاره ای پرسش ها و پاسخ های مطرح شده، ناظر بر مباحث فنی مندرج در لایحه بودجه، شکل و ساختار سند و محتوای آن است، در فصل اول کتاب به توضیح و تشریح این مفاهیم پرداخته می شود.


متن نقد و بررسی شما (اجباری)
کد امنیتی
کد امنیتی را در زیر وارد کنید