تلفن پشتیبانی :
(۰۲۱)۶۶۴۱۴۰۴۰
0


خلاقیت تصویری 2

کد محصول : 37179
وضعیت
قابل تهیه
وزن: 450 g

اتفاق

مشاهده تمامی کتاب های این انتشارات

مجید آزاد بخت

مشاهده تمامی کتاب های این مولف

خشتی

9786005008869

254

خرید
+
قیمت محصول 600,000 ریال
قیمت نهایی

گزیده از کتاب خلاقیت تصویری 2

 در هنر های تجسمی به کارگیری .اژه های شکل به باین حالت و ویژگی تصویری بسیار متنوع است و به همین نسبت هم معنی متعددی از این کلمه به ذهن متبادر میشود وازه شکل را میتوان به عنوان معادلی برای واژه (فرم) form استفاده کرد. زیرا این دو واژه کاربرد های مشابهی در هنر تجسمی دارند.

به طور کلی شکل هم به سطح دو بعدی و هم به جسم و هم به نمایش تصویری شکل ها و حجم ها گفته میشود به بیان دیگر به تصاویری که برای نمایش دو بعدی و سه بعدی اشیا و موضوعات بر روی سطح ترسیم میشوند، شکل گویند. علاوه بر ای وازه ی شکل را برای تجسم اشیاء و موضوعات در فضا نیز میتوان استفاده کرد. بنابراین هم برای نشان دادن شکل کلی و دو بعدی یک جسم و هم برای نمایش تصویری آن میتوان از کلمه ی شکل استفاده کرد.

جنبه های مختلف فرم:

1- فرم های شناخته شده ی واقعی. 2- فرم های ذهنی و انتزاعی(آبستراک). 3- فرم های ساده تزئینی. 4- فرم های بغرنج و پیچیده. 5- فرم های مرکب. 6- فرم های مصنوعی.

انواع شکل: از نظر قیافه یا حالت ، شکل ها یا هندسی و ساده هستند مثل دایره ، مثلث، چهارگوش و یا تلفیقی پیچیده و مرکب از شکل  های ساده میباشند مثل شکل های آلی موجودات زنده ، سنگ ها و درخت

آفرینش و تغییر شکل های جدید

شکل ها هریک دارای معانی و ارزش های ویژه ای هستند، که به ایجاد و دگرگونی در ساختمان  آنها ، میتوان به شک های بی شمار ، با معانی و ارزش های جدید دست یافت و در حقیقت دست یابی به گنجینه متنوع و بی پایان شکل ها از آرزو های دیرینه  هنرمندان هنرهای تجسمی است. برای آفرینش شکل های جدید روش های زیادی وجود دارد که اینک به چند نمونه از آنها اشاره میکنیم.

 1)اختارع شکل: از طریق برداشتن قسمت هایی از یک شکل ساده ی هندسی و در نتیجه تغییر دادن آن میتوان شکل های جدید را تا بینهایت به وجود آورد . برای مثال یک شکل مربع سیاه را انتخاب میکنیم و از هر ضلع آن یک منحنی کامل که تمم ضلع مربع را در بر بگیرد، بریده و جدا میکینم. شکل به دست آمده ، شکلی است تازه و جدید که ممکن است باز هم مورد تغییر قرار گیرد و شکل های جدیدتری بوجود آورد. 

 

برای خرید کتاب خلاقیت تصویری 1  کلیک کنید.

 


متن نقد و بررسی شما (اجباری)
کد امنیتی
کد امنیتی را در زیر وارد کنید