تلفن پشتیبانی :
(۰۲۱)۶۶۴۱۴۰۴۰
0


پرسش های چهار گزینه ای ریاضیات تجربی جامع جلد دوم کنکور 99

کد محصول : 37182
وضعیت
قابل تهیه
وزن: 880 g

خیلی سبز

مشاهده تمامی کتاب های این انتشارات

سروش موئینی-رسول محسنی منش-کوروش اسلامی

مشاهده تمامی کتاب های این مولف

رحلی

9786222302573

404

خرید
+
قیمت محصول 900,000 ریال
قیمت نهایی

گزیده ای از کتاب پرسش های چهار گزینه ای ریاضیات تجربی جامع جلد دوم کنکور 99

 میدانیم یک رابطه از مجموعه A به مجموعه B  وقتی تابع است که اولا عضوهای مجموعه A را یکی از عضو های مجموعه B مرتبط کند و ثانیا به هر عضو مجموعه A فقط یک عضو مجموعه B را نسبت دهد، با این حساب یک نمودار پیکانی از مجموعه A به مجموعه B وقتی تابع است که ار هر عضو مجموعه A حتما یک پیکان خارج شود؛ یعنی از بین نمودار های دهده شده (پ) و (ت) تابع اند.

باید گزینه ای را انتخاب کنیم که به هر عضو مجموعه فقط یک عضو دیگر را نسبت دهد، پس میشود. یعنی رابطه ای که به اعداد 2،3،4 مربع آن ها را نسبت میدهد. چون هر عدد حقیقی فقط یک مربع دارد . در مورد تابع نمودن گزینه های دیگر خودتان توضیح دهید.

میدنیم تغییر (f(x-1  به (f(x+1 یعنی تغییر در راستای محور Xها روی برد تابع اثر ندارد. پس فقط میرویم سراغ ضریب 3 و عدد 1- در (y=3f(x+1 اولا ضریب 3 محدوده برد را 3 برابر میکند. برد تابع (f(x-1  برابر بازه [2 , 1- ] است، پس برد   (3f(x+1 می شود [ 6 , 3- ] . حالا عدد 1- نمودار تابع را در راستای محور y ها 1 واحد به پایین انتقال می دهد. پس برد 1-(y=3f(x+1  برابر است با [5 , 4- ] = [1-1,6 -3-]

از چپ به راست تابع f ابتدا ثابت و سپس سهمی و بعد خط نزولی و بعد خط صعودی است. پس مشتق آن باید به ترتیب صفر، خطی ، ثابت و منفی و بالاخره ثابت و مثبت باشد. برای انتخاب بین 1 و 4 دقت کنید که در راس قسمت منحنی f  شیب مماس یعنی مقدار مشتق باید صفر شود. اما راس سهمی x  های منفی است پس f باید در نقطه ای با طول منفی ، صفر بشود که در 4 درست شده است.

 

 

برای خرید کتاب پرسش های چهار گزینه ای ریاضیات تجربی جامع جلد اول کنکور 99 کلیک کنید.

 


متن نقد و بررسی شما (اجباری)
کد امنیتی
کد امنیتی را در زیر وارد کنید