تلفن پشتیبانی :
(۰۲۱)۶۶۴۱۴۰۴۰
0


پرسش های چهار گزینه ای ریاضیات تجربی جامع جلد اول کنکور 99

کد محصول : 37181
وضعیت
قابل تهیه
وزن: 1540 g

خیلی سبز

مشاهده تمامی کتاب های این انتشارات

سروش موئینی-رسول محسنی منش-کوروش اسلامی

مشاهده تمامی کتاب های این مولف

رحلی

9786222302566

653

خرید
+
قیمت محصول 1,300,000 ریال
قیمت نهایی

گزیده ای از کتاب پرسش های چهار گزینه ای ریاضیات تجربی جامع جلد اول کنکور 99

کام تابع است؟

1) رابطه افراد با ورزش مورد علاقه آنها          2)رابطه زمان در روز و دمای هوا در آن زمان

3)رابطه یک عدد با مقسوم علیه هایش        4) رابطه یک عدد مثبت با ریشه های چهارم آن

پاسخ صحیح گزینه ی 2 می باشد. یک فرد میتواند به پیش از یک ورزش علاقه مند باشد، هم چنین یک عدد میتواند بیش از یک مفسوم علیه داشته باشد و هر عدد مثبت دو ریشه چهارم دارد. پس در این رابطه ها، یک عضو A به پیش از یک عضو B نسبت داده می شودو این تابع نیستند، اما در یک زمان از روز، دمای هوا دقیقا یک مقدار مشخص ایت. امکان ندارد در یک زمان، هوا دارای 2 دما باشد، پس این رابطه ، تابع است.

نکته : اول درس گفتیم که تابع باید برای تمام اعضای A، عضوی از B را نسبت دهد. پس مثلا اگر A دارای 4 عضو باشد ، نمودار پیکانی دقیقا 4 فلش دارد، دقیقا 4 زوج مرتب داریم و در نمودار دقیقا 4 نقطه میبینیم. پس تعداد عضو های تابع با تعداد اعضای مجموعه A برابر است.

همچنین گفتیم که تابع باید هر عضو A را به فقط یک عضو از B نظیر کنید.پس از هیچ عضو دو پیکان یا بیشتر بیرون نمی آید. این یعنی در نمایش با زوج های مرتب ، هیچ وقت مولفه های اول دوتا زوج مرتب، ب هممساوی نیستند. پس {(1-,1),(2,3)} تابع است ، اما {(1و2) ، (1-و1)} تابع نیست. ( 1 را به دو عدد مختلف نسبت داده است.) حالا نظرتون در مورد{(1,-1),(2,3),(1,K)} چیست؟ عضو 1 هم به 1- و هم به K نضیر شده است . خوب اگر K=-1 باشد اشکالی ندارد اما برای K=-1 (نامساوی) این مجموعه تابع نیست.

این طوری بگوییم: یک مجموعه از زوج های مرتب وقتی تابع است که در آن مولفه های اول زوج های مرتب ، تکراری نباشد، پس اگر در دو زوج مرتب ، مولفه های اول مساوی بود باید یک مولفه های دومشان هم مساوی باشد، وگرنه تابع نیست.

 

برای خرید کتاب پرسش های چهار گزینه ای ریاضیات تجربی جامع جلد دوم کنکور 99 کلیک کنید.

 


متن نقد و بررسی شما (اجباری)
کد امنیتی
کد امنیتی را در زیر وارد کنید