تلفن پشتیبانی :
(۰۲۱)۶۶۴۱۴۰۴۰
0


میکرو طلایی درسنامه های شیمی کامل

کد محصول : 37197
وضعیت
قابل تهیه
وزن: 1420 g

گاج

مشاهده تمامی کتاب های این انتشارات

محمد رضا نصیری اوانکی - محمد علی مومن زاده - هادی نیاسری

مشاهده تمامی کتاب های این مولف

رحلی

9786220301356

632

خرید
+
قیمت محصول 890,000 ریال
قیمت نهایی

شرحی بر کتاب میکرو طلایی درسنامه های شیمی کامل  :

 

طبقه بندی عنصر ها

شیمی دان ها 118 عنصر شناخته شده را بر اسس یک معیار و ملاک در جدولی با چیدمانی ویژه کنار هم قرار داده اند . این جدول به شیمی دان ها کمک میکند تا ارزشمندی از ویژگی های عنصرها را به دست آوردند و بر اساس آن ، رفتار عنصرهای گوناگون را پیش بینی کنند .

در جدول دوره ای ( تناوبی ) امروزی ،  عمصر ها بر اساس افزایش عدد اتمی سازماندهی شده اند. این جدول 7 دوره و 18 گروه دارد .

هر ردیف افقی جدول ، که نشان دهنده چیدمان عنصرها بر حسب افزایش عدد اتمی است ، دوره نام دارد، در حالی که هر ستون ، شامل عنصرها یا خواص شیمیایی مشابه است و گروه نامیده می شود .

بدیهی است که خواص شیمیایی عنصرهایی که در یک دوره از جدول جای دارند ، متفاوت است و با پیمایش هر دوره از چپ به راست ، خواص عنصر ها به طور مشابه تکرار می شود .

بزرگترین پیشرفت در زمینه دسته بندی عنصرها با کارهای مندلیف به دست آمد.او به وجود روند تناوبی میان عنصرهای مشابه با شیوه ای که امروز می شناسیم ، پی برد .

در این جدول هر عنصر با نماد یک یا دو حرفی نشان داده شده است . در هر نماد حرف اول لاتین عنصر به صورت بزرگ نوشته می شود ، برای نمونه نماد سه عنصر آلومینیم ، آرگون و طلا به ترتیب A1 ، Ar ،Au  که همگی با حرف A آغاز می شوند .

 

رد پای گازها در زندگی

زمین در فضا همانند گویی فیروزه ای درون هاله ای از گازها با شکوه فراوان در چرخش است ؛ هاله ای که سرشار از هوای پاک است .

وظایف هواکره :

1- بخشی از گرمای خورشید را به دام می اندازد .

2-ساکنان زمین را از پرتوهای خطرناک کیهانی محافظت می کند .

3- آب را در سرتاسر سیاره ما نوزیع می کند . ( چرخه آب ).

 

در میان سیاره های سامانه خورشیدی ، تنها زمین ، اتمسفری دارد که امکان زندگی را روی آن فراهم می کند . ( پس وجود اتمسفر ها یا همان هواکره برای بقای زندگی در زمین حیاتی است . )

اتمسفر یا هواکره ، مخلوطی از گازهای گوناگون است که از سطح زمین تا فاصله 500 کیلومتری از سطح زمین امتداد یافته است ؛ به طوری که می توان گفت ما در کف اقیانوسی از مولکول های گازی زندگی زندگی می کنیم . جاذبه زمین این گازهای گوناگون را پیرامون خود نگه می دارد و مانع از خروج آن ها از اتمسفر می شود . از سوی دیگر ، انرژی گرمایی مولکول ها سبب می شود تا پیوسته آن ها در حال جنبش باشند و در سرتاسر هواکره توزیع شوند .

 

لایه ی فیروزه ای پیرامون زمین ، اتمسفر زمین یا همان هواکره است که اغلب هوا نامیده می شود.  اگر زمین را به سبب تشبیه کنیم ، ضخامت هواکره نسبت به زمین به نازکی پوست سیب می ماند .

 

برای مشاهده  وخرید کتاب میکرو طلایی شیمی کامل کنکور   کلیک کنید .

 

 


متن نقد و بررسی شما (اجباری)
کد امنیتی
کد امنیتی را در زیر وارد کنید