تلفن پشتیبانی :
(021)66414040
0


مکتب های ادبی

کد محصول : 8480
وضعیت
قابل تهیه
وزن: 1360 g

نگاه

مشاهده تمامی کتاب های این انتشارات

رضا سید حسینی

مشاهده تمامی کتاب های این مولف

رقعی

9789643510947

1234

خرید
+
قیمت محصول 750,000 ریال
قیمت نهایی

«مکتب های ادبی» جامع ترین کتاب در مورد سبک های ادبی است که مرحوم رضا سید حسینی آن را نگاشته است. این کتاب دوجلدی که اینک به چاپ هجدهم رسیده است نخستین بار در فروردین ماه 1334 انتشار یافت و بعد از آن بارها تجدید چاپ و ویرایش شد.

سیدحسینی در مقدمه این کتاب آورده: "من این كتاب را در آغاز به عنوان راهنمای ساده و فهرست وار برای آشنائی با «ایسم» های گوناگون ادبی نوشته بودم به امید اینكه در آینده، اساتید متخصص و نویسندگان و محققان آثار كاملتری در این مورد ارائه كنند، اما چنین نشد و كتاب به عنوان یگانه منبع و حتی كتاب درسی درباره مكتب ها باقی ماند."

رضا سیدحسینی متولد اردبیل (۲۲ مهر ۱۳۰۵ - ۱۱ اردیبهشت ۱۳۸۸) نویسنده و مترجم ایرانی است. سیدحسینی همچنین سرپرست و عضو اصلی تألیف و ترجمهٔ مجموعهٔ شش جلدی «فرهنگ آثار» بوده است. از سیدحسینی تاکنون ۳۴ جلد کتاب منتشر شده است که می‌توان به ترجمه‌هایی از آندره مالرو، مارگریت دوراس، یاشار کمال، ناظم حکمت، ژان پل سارتر، آندره ژید، آلبر کامو، توماس مان، ماکسیم گورکی، بالزاک، جک لندن، چارلی چاپلین و... اشاره کرد.

«رؤیای عشق» از ماکسیم گورکی، «لایم لایت» اثر چارلی چاپلین، «طاعون» آلبر کامو، «آخرین اشعار ناظم حکمت»، «ضد خاطرات» و «امید» آندره مالرو، «در دفاع از روشنفکران» ژان پل سارتر و «آبروباخته»ی جک لندن، از جمله آثار این مترجم هستند. نیز کتاب ارزشمند مکتب های ادبی را نگاشته است.

رضا سیدحسینی مترجم پیشکسوت در سال ۸۱ عنوان چهره ماندگار را به خود اختصاص داد. نشان شوالیه پالم آکادمیک فرانسه در سال ۲۰۰۰ نیز از جوایز جهانی این مترجم در حوزه ادبیات می باشد. از دیگر ایرانیانی که پس از سیدحسینی این نشان را دریافت کرده اند می توان محمدعلی سپانلو و احمد کامیابی مسک را نام برد.

رضا سیدحسینی، مترجم و پژوهشگر ادبی پس از تحمل یک دوره طولانی بیماری، در سن ۸۳ سالگی و در بیمارستان ایران‌مهر تهران درگذشت.

«مکتب های ادبی» در دوجلد و مجموعا با 1209 صفحه، با بهای 55000 تومان راهی کتابفروشی ها شده است.

برای خرید آنلاین  کتاب از فروشگاه اینترنتی ما دیدن فرمایید.
 شما می توانید کلیه ی  کتاب های مورد نیاز خود را به صورت آنلاین در سایت سفارش دهید چناچه کتاب های مورد نظر خود را در سایت نیافتید با شماره ی 66414040 جهت خرید تلفنی اقدام نمائید.

8480


متن نقد و بررسی شما (اجباری)
کد امنیتی
کد امنیتی را در زیر وارد کنید