تلفن پشتیبانی :
(021)66414040
0


بازیگری در سینما

کد محصول : 8006
وضعیت
قابل تهیه
وزن: 380 g

دنیای تصویر

مشاهده تمامی کتاب های این انتشارات

جیمز نیرمور

مشاهده تمامی کتاب های این مولف

حمید رضا منتظری

رقعی

9789649496962

310

خرید
+
قیمت محصول 150,000 ریال
قیمت نهایی

«بازیگری در سینما» کتابی سودمند و مفید برای همه کسانی است که مایلند درباره هنر بازیگری بیشتر بدانند. فرقی نمی کند علاقمند بازیگری باشند یا علاقمند سینما، در هر حال این کتاب به آنها کمک خواهد کرد تا گامی به جلو بردارند. خوشبختانه کتاب در شکل و شمایل کلی خیلی پرطمطراق جلوه نمی کند و با تعظیم های مکرر به استانیسلاوسکی و استلا آدلر و مارلون براندو و فیلم اتوبوسی به نام هوس نوشته نشده است! (حتی فصل هفتم کتاب که به تحلیل بازی براندو در فیلم دربارانداز می پردازد احتمالاً بیش از هر متن دیگری در تاریخ سینما به گسست بازی او از «متد اکتینگ» پافشاری می کند) چون ظاهراً هر وقت قرار می شود کتابی درباره بازیگری نوشته شود باید حول و حوش این ها بچرخد! «بازیگری در سینما» اما خوشبختانه اینطور نیست.

کتاب شامل سه بخش است. بخش اول «بازیگری در عصر بازآفرینی مکانیکی» نام دارد و شامل چهار فصل است که عبارتند از: کلیات، تکنیک های بازیگری، پیوستگی بیانی در بازیگری و بازی در بازی، نقش لوازم صحنه، لباس و گریم در بازیگری.

بخش دوم کتاب که بسیار خواندنی است و قطعاً به درد هر علاقمند بازیگری خواهد خورد، «نقش آفرینی های نمونه» نام دارد و شامل چهار فصل است که به تحلیل شش نقش آفرینی نمونه در تاریخ سینما می پردازد. این چهار فصل عبارتند از:

1-بازی چارلز چاپلین در فیلم جویندگان طلا 2-بازی کاترین هپبورن در فیلم تعطیلات 3-بازی مارلون براندو در فیلم دربارانداز 4-بازی کری گرانت در فیلم شمال از شمال غربی

و بالاخره به بخش سوم کتاب می رسیم که «فیلم به عنوان زمینه بازیگری» نام دارد و شامل دو فصل است. در این دو فصل بازی بازیگران در دو فیلم پنجره عقبی و سلطان کمدی مورد بررسی قرار می گیرد.

بازیگری در سینما

نوشته: جیمز نیرمور

مترجم: حمیدرضا منتظری

 

 

 

 


متن نقد و بررسی شما (اجباری)
کد امنیتی
کد امنیتی را در زیر وارد کنید