تلفن پشتیبانی :
(۰۲۱)۶۶۴۱۴۰۴۰
0


ترکیب بندی در عکاسی

کد محصول : 7459
وضعیت
غیر فعال
وزن: 540 g

سروش

مشاهده تمامی کتاب های این انتشارات

هارالد مانته

مشاهده تمامی کتاب های این مولف

پیروز سیار

خشتی

9789641203193

107

خرید
مرا هنگام موجود شدن مطلع کن
قیمت محصول 250,000 ریال
قیمت نهایی

کتاب:ترکیب بندی در عکاسی

نویسنده:هارالد مانته

مترجم:پیروز سیار

انتشارات:سروش

*ترکیب بندی در عکاسی، هارالد مانته، ترجمه پیروز سیار، تهران، سروش (انتشارات صدا و سیما)، چاپ سیزدهم، 1391 هارالد مانته نویسنده این اثر سعی کرده بخشی از یافته های پاول کله و واسیلی کاندینسکی که در جلد دوم و نهم از رشته کتاب های باوهاوس مطرح شده اند را بر عکاسی انطباق داده و دراین کتاب گردآوری کند.

اصل این کتاب به زبان آلمانی نوشته شده و قبلا به دو زبان انگلیسی و فرانسه ترجمه گردیده است. ترجمه فارسی این کتاب توسط پیروز سیار از روی ترجمه فرانسه آن صورت گرفته است و سعی دارد گوشه هایی از اصول بنیادی هنر ترکیب بندی را نشان دهد.

این کتاب در 5 بخش قطع، نقطه، خط، سطح و تضادها نوشته شده است و مطالب آن به 48 موضوع مجزا تقسیم شده است و برای هر مطلب عنصر ترکیب بندی مربوط به آن وسیله، مثال های عکاسی و طرح های توصیفی ارائه شده است.

در بخش قطع به موضوعاتی چون "بررسی قطع سطح"، "قطع مربع" و" قطع مستطیل" پرداخته شده است. "نقطه قوی سطح"، "شکل های نقطه ها"، "همجواری دو نقطه" و "دگرگونی های مثلث دیدگانی" از موضوعات بخش نقطه است. در بخش خط نیز به" خط عمودی"، "خط افق"، "خط مایل" و" تضادهای خط ها" توجه شده است.

در قسمت سطح به مثلث، دایره، مربع، مستطیل، شکل های آزاد ، شکل های تخیلی و در بخش تضادها به موضوعات نقطه و خط، نقطه، سطح و خط، بخش بندی طلایی و تقسیم فضا، تضاد کمی و ... پرداخته شده است. ترکيب‌بندي يا کمپوزيسيون از اجزا اصلي تشکيل دهنده يک عکس است و نقش به‌سزايي در رساندن مفهوم و خواست عکاس به مخاطب دارد.


متن نقد و بررسی شما (اجباری)
کد امنیتی
کد امنیتی را در زیر وارد کنید