تلفن پشتیبانی :
(021)66414040
0


ماه رمضان

ماه مبارک رمضان

نام «میهمانی خدا» را اولین بار پیامبر بزرگ اسلام در خطبه معروف شعبانیه خود به کار برده اند.

اما چرا این نام به این ماه مبارک اقتباس شده است؟

هنگامی که مهمانی به خانه ی شما می آید سعی می کنید که اورا بسیار گرامی بدارید و  به بهترین شکل از او پذیرایی کنید و از بهترین امکانات خود برای پذیرایی خدمت آنها استفاده کنید.

دلیل اینکه این ماه هم ماه میهمانی خدا نامیده شده است این است که خداوند در این ماه با کمترین کار نیکو بیشترین پاداش ممکن برای آن بنده ی خدا در نظر گرفته می شود.

با کمترین توبه ها بیشترین گناه ها بخشیده می شود.

سفره های بندگان خدا برکت و نعمت میگیرد.

اگر مؤمن خدا با اخلاص قلب روزه بگیرد به توفیق‏ خداوند به بالاترین کمالات و بهره مندی ها و منزلت ‏ها دست یافته است.  

به کتابهای زیر مراجعه کنید :

https://rayabook.net/bookid/14337

 

موضوعات نهج البلاغه 
تنوع موضوعات نهج البلاغه اعجاب برانگیز است، معارف بلند توحید ى ارزشهاى والاى الهى، پند و اندرز و موعظه، بیان و تحلیل حوادث سیاسى و اجتماعى، دستور کار حکمرانان و توبیخ آنها از جمله مطالب نهج البلاغه است. 

بخشهای مختلف 
مؤلّف پس از مقدمه اى کوتاه سخنان امیرمؤمنان علیه السلام را در سه بخشِ خطبه ها (سخنرانیها)، کتب (نامه ها و رساله ها) وقصار الحکم (حکمت هاى کوتاه) تنظیم نموده و در لابلاى سخنان آن حضرت ـ هر جا که لازم بوده ـ توضیحات کوتاه و مفیدى آورده است.

 

https://rayabook.net/bookid/7562

امیر المومنین فرمودند: اولین نعمت خداوند بر من این است که من چیزی نبودم که ذکر شوم و او مرا از نیستی به هستی آورده و مرا آفریده است و دیگر آنکه بر من احسان نموده و مرا زنده قرار داده نه مرده و اینکه مرا به بهترین صورت معتدل ترکیب آفریده و ایجاد فرموده و حمد ار برای اوست  بر این نعمت و دیگر آنکه مرا متفکر و نگهدارنده آفریده نه غافل و ساهی  و دیگرآنکه..........

کلیک کنید :

https://rayabook.net/bookid/7194

https://rayabook.net/bookid/8442

شخصی از حضرت آیت الله بهجت سوال کرد: هر چه تلاش می کنم به ترک گناه موفق نمی شوم، چه کنم؟

ایشان در پاسخ فرمودند: از میرزا حسین خلیلی یا میرزا حسین نوری نقل شده که برای توفیق توبه و ترک معاصی، به امواتی که در مکه و مدینه و نجف و کربلا و کاظمین و سامرا و مشهد و قم مدفون هستند، « حمد » و « سوره» = قل هو الله اهدا شود و همچنین برای اموات مدفون در سایر مکانهای مقدس نیز « حمد» و « سوره» اهدا گردد.

 https://rayabook.net/images/slider/raya-ramadan-97.jpg

متن نقد و بررسی شما (اجباری)
کد امنیتی
کد امنیتی را در زیر وارد کنید