تلفن پشتیبانی :
(021)66414040
0


کتابخوانی

کتابخوانی

خبرگزاری کتاب ایران ایبنا هومان دورانديش:لابد شما هم زياد شنيده‌ايد يا خوانده‌ايد كه جماعت واقعا يا ظاهرا كتابخوان، از زمين و زمان شاكي‌اند كه چرا مردم ايران كتاب نمي‌خوانند. اين افراد هميشه از موضع بالا به مردم (يعني اكثريت شهروندان) نظر مي‌كنند و به حال آنها افسوس مي‌خورند كه اين همه كتاب خوب و مهم در بازار كتاب داريم ولي شما موجودات نافرهيخته، در طول ماه همه‌چيز براي خودتان مي‌خريد الا كتاب. در لابه‌لاي گفتار انتقادي‌شان انواع و اقسام تحقيرها را هم نثار خلق‌الله مي‌كنند.

البته از مسوولان و مقامات هم به‌شدت انتقاد مي‌كنند؛ چون مميزي كتاب را يكي از علل اصلي اعراض مردم از كتاب خواندن مي‌دانند. از توسعه اينترنت در جهان هم دل خوشي ندارند؛ چراكه فضاي مجازي و شبكه‌هاي اجتماعي‌‍‌اش را هم از متهمان درجه‌اول كتاب‌نخواندن مردم مي‌دانند.
تا اينجاي كار مشكلي نيست. عده‌اي، كم ‌يا بيش، كتاب خوانده‌اند و به حال ديگران متاسفند. اگر كار به همين‌جا ختم مي‌شد، مي‌شد بگوييم اقليتي فرهيخته به حال اكثريت نافرهيخته دل مي‌سوزانند و توهين‌هاي مودبانه و غيرمودبانه‌شان هم ناشي از دلسوزي به حال ملك و ملت است اما اخيرا كه كتاب بسيار خواندني و عميقا عالمانه «انسان خردمند» به بازار آمد، دقيقه‌اي بر اين كمينه آشكار شد! جمع كثيري كتاب را خريدند و مطبوعات هم مفصلا به آن پرداختند.

متن نقد و بررسی شما (اجباری)
کد امنیتی
کد امنیتی را در زیر وارد کنید