تلفن پشتیبانی :
(021)66414040
0


سری از عشق

کد محصول : 17943
وضعیت
قابل تهیه
وزن: 1150 g

مطالعاتی شمس الشموس

مشاهده تمامی کتاب های این انتشارات

عارف توحیدی سیدعلی نجفی(ره)

مشاهده تمامی کتاب های این مولف

وزیری

9789651156663

607

خرید
+
قیمت محصول 88,000 ریال
قیمت نهایی

شرحی بر ادعیۀ روزهای ماه مبارک رمضان توسط حجت‌الاسلام و المسلمین، عارف وارسته سیدعلی نجفی(ره) که در سال 1409هـ.ق ایراد گردیده است«كتاب سری از عشق»، كه توسط «موسسه فرهنگی مطالعاتی شمس‌الشموس»، مجموعه سخنرانی‌های آن عارف وارسته است كه اكثر آنها در باب دعا و توحید است و تأثیر نورانیت این شب‌های پربركت در فضای روحانی كلام پربار ایشان مشهود است. آن بزرگوار كه خود به تصریح استاد گرانقدرش آیت‌الله سید اسماعیل شفیعی(ره) «در توحید به اجتهاد رسیده بود»، غالبا سخنانش را با بحث توحیدی سنگینی شروع می‌كرد. می‌فرمود: «بدون توحید نمی‌توانم شروع كنم. تا دلم آباد نشود، نمی‌توانم چیزی به شما بدهم. شما هم فكر نكنید حرف‌های توحیدی را متوجه نمی‌شوید. حرفِ توحید لفظ نیست، با فطرت و قلب سر وكار دارد، مثل بذری در دل می‌نشیند و بعدا خودش شكوفا می‌شود.»

او آمیختگی ولایت و توحید را به جان و دل دریافته بود. مباحث سنگین عرفان نظری را طوری به‌سادگی مطرح می‌كرد كه مشخص بود با تمام وجود آن‌ها را لمس و تجربه كرده است.  عشق به امیرالمومنین(ع) و حضرت اباعبدالله(ع) وجودش را لبریز كرده بود. كمتر پیش می‌آمد صحبتی كند و به كربلا متصل نشود، نسوزد و نسوزاند و هنگام روضه خواندن، چهره برافروخته‌اش اشك‌ مستمعین را سرازیر می‌كرد. به گونه‌ای كه انگار خود در صحنه عاشورا حضور داشته، دوشادوش اصحاب امام(ع) شمشیر زده و از یزیدیان زخم خورده بود. بحث‌های اعتقادی ایشان نیز اغلب به روضه حضرت سیدالشهدا(ع) ختم می‌شد و خود چنان گریه می‌كرد كه گویا در چشمانش چشمه می‌جوشید.

وَ اجعَلِ الجَنَّۀ لی مَنزِلاً وَ مقِیلاً، چرا منزل؟ منزل از نَزَل و نزول می‌آید، یعنی خدایا، من بهشت را به عنوان آخرین هدف خود نمی‌خواهم. بهشت را خستگی‌درکن راه تو می‌خواهم.چون بهشت خستگی‌درکُنِ راه اولیاء خداست او در وصف دو بحر توحید و ولایت هیچ‌گاه از اصل "بینهما برزخ لا یبغیان" قدمی فراتر یا فروتر نمی‌نهد و در عین حال که به نقطۀ عطف هستی چشم دل را خیره می‌سازد چنان مؤدب است که نه از عزّ ربوبیت و نه از ظل عبودیت در هیچ حال و بیانی غافل نمی‌شود .


متن نقد و بررسی شما (اجباری)
کد امنیتی
کد امنیتی را در زیر وارد کنید