تلفن پشتیبانی :
(۰۲۱)۶۶۴۱۴۰۴۰
0


دال دوست داشتن

کد محصول : 33474
وضعیت
قابل تهیه
وزن: 110 g

ویدا

مشاهده تمامی کتاب های این انتشارات

حسین وحدانی

مشاهده تمامی کتاب های این مولف

رقعی

9786002911858

130

خرید
+
قیمت محصول 170,000 ریال
قیمت نهایی

کتاب «دال دوست داشتن» نوشته‌ی «حسین وحدانی» شامل ۲۳ یادداشت درباره‌ی چیستی زندگی و بایدونبایدهای آن است.

«میان ماندن و رفتن»، «مرا به خانه‌ات ببر»، «در ستایش غم»، «دکمه‌های روح»، «قاعده‌ی بازی»، «نوشته‌ای برای کامبیز»، «سیمای مرگی در دوردست» و... عنوان‌هایی از این یادداشت‌هاست.

نویسنده در مقدمه‌ی کتاب آورده است: «چرا باید این کتاب چاپ شود؟ این سوالی بود که بیش از یک‌سال از خودم می‌پرسیدم و جواب درستی برای آن پیدا نمی‌کردم.

شاید به همین دلیل جمع‌آوری کتابی که بسیاری از نوشته‌های آن از پیش آماده بود، این‌قدر طول کشید. اما چطور شد که بالاخره تصمیم گرفتم این نوشته‌ها را منتشر کنم؟

به یک دلیل ساده: دیدم که انگار آدم‌هایی هستند که با خواندن این کلمات، حال بهتری پیدا می‌کنند. این را خودشان گفتند.

در نامه‌ها و پیغام‌هایشان و برایم نوشتند که گاهی با خواندن این کلمات، راحت‌تر نفس کشیده‌اند، راحت‌تر لبخند زده‌اند، راحت‌تر دوست داشته‌اند... .»

در بخشی از کتاب می‌خوانیم: «عادت کنیم؟ نمی‌دانم. اما می‌دانم که عادت، با حضورش غافل‌گیرت می‌کند. مثل پسری رشید و غیرقابل‌انکار که ناگهان بعد از ده‌ها سال پیدایش شود، در برابرت بایستد، توی چشم‌هایت خیره شود و بگوید: تو پدر من هستی! عادت هم همین‌طور است.

هیچ نمی‌فهمیم سر و کله‌اش از کجا پیدا شده و چه‌جوری سر از زندگی ما درآورده است.

عادتی که مثل انبوهی از وسایل در ظاهر به‌دردبخور اما درواقع بی‌مصرف، در جای‌جای خانه خودش را باقی می‌گذارد و انبار می‌کند. انباری از زباله که خانه را به تصرف خود درآورده است.» کتاب حاضر را نشر «ویدا» منتشر کرده است


متن نقد و بررسی شما (اجباری)
کد امنیتی
کد امنیتی را در زیر وارد کنید