تلفن پشتیبانی :
(021)66414040
0


چرا حال انسان امروزی خوب نیست

کد محصول : 34680
وضعیت
قابل تهیه
وزن: 260 g

بنیاد فرهنگ زندگی

مشاهده تمامی کتاب های این انتشارات

مایکل روث

مشاهده تمامی کتاب های این مولف

فریبا مقدم

رقعی

9786009120512

202

خرید
+
قیمت محصول 50,000 ریال
قیمت نهایی

چرا حال انسان امروزی خوب نیست» نوشته‌ی دکتر مایکل روث است. این کتاب درباره ترمیم شأن و وقار ما به‌عنوان انسان و بازگرداندن زندگی خود به مرتبه کمالی است که حق ذاتی ما است.امید و التیام مضمون این کتاب را تشکیل می‌دهد.

ما مقام افتخارآمیز ذاتی‌مان را که به آن فراخوانده شده‌ایم از دست داده و ترک کرده‌ایم. این موضوع انکارناپذیر است. جامعه ما دیگر اجازه نمی‌دهد به خود نگاه کنیم و به نتیجه‌ای که دلخواه‌مان است دست یابیم. واضح است که انسان امروزی چنانچه یونگ می‌گوید در جست‌وجوی روح است. بنابراین زمان آن رسیده است که بازگشت کنیم؛ بازگشت به خود حقیقی‌مان. در این کتاب کوشش شده چگونگی این بازگشت را نشان داده شود.

این کتاب می‌خواهد خوانندگان را متقاعد کند که اشتباهی در کار است و ما بسیار پایین‌تر از مرتبه‌ای که برای انسان بودن منظور شده است زندگی می‌کنیم؛ درعین حال باید بدانیم با اینکه مشکل بسیار جدّی است، قابل‌اصلاح می‌باشد. نویسنده می‌خواهد ما را قانع کنم که همه‌مان به کمالِ روحی و روانی‌مان که آن را «عرصه زندگی» می‌نامم، دعوت شده‌ایم.

گفته شد مضمون این کتاب، امید است. اما به‌نظر می‌رسد بخش اول کتاب، این حقیقت را تکذیب می‌کند زیرا مانند گزارش پزشکی است که به‌تازگی به وجود توموری بدخیم در بدن شما پی برده است. دانستن آن خوش‌آیند نیست؛ اما ضروری است. خبر خوب آنکه توموری که ما را ــ هم به‌عنوان فرد و هم در بعد وسیع‌تر یعنی به‌عنوان جامعه ــ تهدید می‌کند، درمان‌ناپذیر نیست.

ما به‌خوبی می‌دانیم که مشکل‌مان چیست. تومور روحمان ــ هم در نوع فردی و هم در نوع جمعی ــ شناسایی و قرنطینه شده است. با تکیه بر یکی از متون معنوی و کهن ـکه شناخت ما از ظلمت معنوی را روشنایی می‌بخشد ــ و روان‌شناسی کارل گوستاویونگ که بر «سایه» نهاد ما گسترده می‌شود، کتاب مشکل را بررسی می‌کند. 

 


متن نقد و بررسی شما (اجباری)
کد امنیتی
کد امنیتی را در زیر وارد کنید